Zvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivna

3. HNL Zapad – 24. kolo

NK Vrapče – NK Dugo Selo

Vrapče, Zagreb

Subota, 29. travnja u 17:00

Iako poraženo u prošlome kolu, Dugo Selo i dalje ima bolji omjer u proljetnom dijelu od Vrapča. Zagrebačka ekipa loše je zakoračila u nastavak sezone, upisavši samo dvije pobjede te po tri remija i isto toliko poraza. S druge strane, Dugoselci su u osam susreta, pet puta ugrabili tri boda. Preostala tri puta upisali su poraz – od toga dva puta u gostima te kod kuće u posljednjem kolu protiv Dubrave.

Pobjedonosni ogledi, od kojih su četiri ostvarena na Gradskom stadion te jedan na gostovanju u Opatiji, svrstali su Dugo Selo među najbolje momčadi proljeća. Njihov protivnik i trenutno bolje rangirana momčad – NK Vrapče svoje je pobjede okrunila bodovima u gostima, dok je kod kuće upisala dva poraza te jedan remi.

Strijelci s prve utakmice zabili u posljednjem kolu

Njihov prvi sraz završio je podjelom bodova na Gradskom stadionu u 9. kolu, gdje su Plavi poveli u prvom dijelu pogotkom Serafina Palića (36'). U nastavku Emanuel Benković (63') povećava na 2:0, no samo dvije minute kasnije Vrapče se vraća iz velikog minusa. Švigir zabija za smanjenje prednosti, a Martin Šaban (83') u završnici donosi bod zagrebačkoj momčadi.

Dugoselski strijelac Benković zatresao je mrežu u posljednjem kolu protiv Dubrave s jedanaest metara, a Šaban donio pobjedu Vrapču kod HAŠK-a. Hoće li strijelci njihovog prvog međusobnog ogleda ponovno zatresti mreže kao i tijekom zadnjeg kola te donijeti pobjedu svojoj ekipi, ili će se opet doći do podjele bodova, saznat ćemo ove subote.