ŽRK Dugo Selo '55: U derbiju kola do osme pobjede u nizu

U derbi utakmici prvoplasirane i drugoplasirane ekipe na tablici, naše rukometašice lakše od očekivanog došle su do zaslužene pobjede, svoje osme u nizu čime su ostale jedina neporažena ekipa u ligi.

Početak prvog dijela bolje otvaraju gošće koje kažnjavaju tehničke greške domaćina i u dva navrata imaju vodstvo od 2 pogotka razlike (0:2, 1:3). Naše rukometašice serijom 3:0 brzo dolaze u vodstvo (4:3), a gošće uzvraćaju sa serijom 2:0 za ponovno i svoje zadnje vodstvo u utakmici (4:5). Kvalitetnijom igrom u nastavku naše rukometašice dolaze do ponovnog vodstva (7:6) što ubrzo povećavaju na 4 pogodaka razlike (11:7, 12:8, 13:9) a zatim i na 5 pogodaka razlike (14:9) sa koliko odlaze i na odmor (16:11). U drugom dijelu postepeno povećavaju prednost, a do najveće prednosti dolaze u 43. minuti kada na semaforu pokazuje +9 (22:13). U 53.minuti i dalje je +9 (26:17) čime rješavaju pitanje pobjednika a do kraja sve igračice dobivaju priliku na terenu što gošće koriste za smanjenje rezultata na konačnih 27:23.

Najefikasnije u redovima naših rukometašica bile su J.Bebek sa 10, V.Čamber sa 7 i A.Galić sa 6 postignutih pogodaka a treba obrambenom dijelu treba istaknuti i mladu P.Jakešević. Ponovno je odlična na golu bila M.Budić (2 obranjena sedmerca).

Sljedeći vikend čeka ih 9.kolo 2.HRL gdje gostuju u Rovinju kod istoimenog domaćina.

ŽRK DUGO SELO '55 – ŽRK ZAPREŠIĆ , 27:23 (16:11)

Sastav: J.Bebek 10, V.Čamber 7, A.Galić 6, P.Jakešević 2, K.Svetec 2, N.Šekuljica, E.Martinović, M.Slišković, P.Franjić, M.Budić, I.Šebalj, R.Pavić.

Stručni stožer: N. Plašić (trener), T. Plašić (sl. predstavnik), D. Tunjić (tehniko)