Nevjerojatni preokret: LADUČ "PREOTEO" 3 BODA RUGVICI

Zvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivna

ŠRC Rugvica, srijeda 4. listopada, 16:30

Strijelci: Juroš 1:0 (42'), Štok 1:1 (66'), Đeno 1:2 (90')

Suci: Antonio Kezerić, Antonio Kožarec, Ivan Rešetar

Igrač utakmice: Ivica Fišter

U zaostaloj utakmici 5. kola, Rugvičani su od početnog vodstva i 3 sigurna boda u konačnici završili praznih džepova. Laduč je iskoristio dvije od svoje tri prilike i zatresao mrežu domaćina, preokrenuvši rezultat u posljednjih pola sata.

Obrana Rugvice spasila vrata u prvom dijelu

Uputili su domaćini nekoliko dobrih udaraca prema vratima Lopatića, ali samo je jedna završila iza njegovih leđa. Prijetili su Rašić i Stanić, dok su Salatović i Mujčić hranili loptama Juroša i Kristea. S druge strane gosti nisu ostali dužni. Stvarali su prilike, a kombinacija Makrović-Štok mogla je skupo koštati Rugvičane da nije bilo stoperskog dvojca. Bosankić i Fišter kontrolirali su zadnju liniju. Samo jedan od ukupno pet udaraca Laduča u prvom dijelu došao je do Andrijanića, dok je drugog na crti zaustavio kapetan Fišter.

Taj jedini udarac u okvir Makrovića mogao je donijeli Laduču početno vodstvo, što im se na kraju osvetilo. Juroš solo akcijom prolazi dvojicu u 42' i hladnokrvno zakucava loptu mrežu gostiju za 1:0. Posljednju priliku u prvom dijelu imao je još jednom Rašić, čiji udarac glavom odlazi malo iznad okvira.

Krucijalni trenutak bila je dvojbena situacija oko igranja rukom u 66. minuti

U nastavku Rugvičani propuštaju otići na nedostižnu prednost. Raspoloženi Stanić gura Salatovića (56') u priliku, ali preslab udarac završava u rukama Lopatića. Laduč stvara pritisak na Rugvicu, a Štok propušta stopostotnu priliku u 60. minuti kada započinje preokret. Opasno je živjela Rugvica od 64' kada gosti stvaraju presing na njihovoj polovici terena. U Finalno je takva igra rezultirala pogotkom. Štok se iskupio u 66'. Dvojbena je bila situacija prije pogotka, gdje se igrač Laduča poslužio rukom pri zaustavljanju lopte, na što sudac nije reagirao. Igra je nastavljena, a kao rezultat toga iznjedrio je izjednačujući pogodak.

Kod Rugvice Kriste propušta nekoliko prilika, a najbolja je bila ona u 77. minuti u situaciji jedan na jedan s vratarom. Završni rezultat postavio je u posljednjim sekundama Đeno, preotevši sva 3 boda iz Rugvice.