Tri minute ludila za tri boda: DUGOSELSKI NOGOMETAŠI U RIJETKO VIĐENOM OBRATU OSVOJILI VAŽNE BODOVE

U 24 kolu III HNL zapad u Dugom Selu gostovala je momčad NK Špansko koja je sa Dugoselcima do ovog kola držala sredini ljestvice s identičnim brojem bodova (28), pa je ovo ujedno bio i mali derbi koji bi pobjedniku ovog susreta donio nešto mirniju plovidbu u nastavku prvenstva.

Početak utakmice pripada gostima koji već u 1. minuti utakmice stvaraju izglednu priliku no domaći golman Sušak odličnom intervencijom spašava svoja vrata. U 15. minuti opet stopostotna prilika za goste i opet danas odlični vratar Sušak brani udarac gostiju. Što nije uspijelo ranije gosti su naplatili u 26. minuti kada jednu loše ispucane loptu domaće obrane presjeca gostujući napadač Knez i izlazi sam pred Sušaka, te rutinirano pretvara u vodstvo gostiju.

Do kraja poluvremena gosti su odličnom igrom u središnjici terena držali posjed i dobrim kretanjima između linija domaćina radili pomutnju, no na odmor se odlazi sa prednošću gostiju od jednog gola. U nastavku opet gledamo isti scenarij gdje gosti dominiraju u posjedu i kvalitetnim kretanjima i pravovremenim proigravanjima u prazni prostor dolaze do gola Dugoselaca, a jednu takvu akciju okrunili su golom kada u 64. minuti na drugoj vratnici sam ostaje gostujući igrač Štignjedec i postiže gol za 0:2. U tom trenutku za mnoge prisutne na tribini stadiona pitanje pobjednika utakmice je bilo odlučeno, no tako ne misle igrači NK Dugo Selo koji se bude iz uspavanke i izvode pravi nogometni blitzkrieg. U 70.minuti Benković prima loptu na 30ak metara od gola i odigrava između stopera gostiju kroz koje se sjurio Bubnjić i matirao gostujućeg vratara za smanjenje rezultata na 1:2. 72. minuta donosi izjednačenje rezultata nakon jedne nabačene loptu pred gostujuća vrata domaća obrana loše čisti,a rutiner Benković s pet metara iz kosa matira gostujućeg vratar za poravnanje rezultata 2:2 i opće ludilo na tribini.

Vrhunac euforije događa se u 73. minuti kada na scenu opet stupa dvojac Benković-Bubnjić. Benković opet odlično proigrava kroz obranu Bubnjića koji izlazi sam pred vratar gostiju Gašparića i postiže pogodak za vodstvo domaćina 3:2. Nakon ovoga igra gostiju se potpuno raspala, pa u 78. minuti bilježimo dobar prodor Bešlića no na povratnu loptu kasne domaći igrači. 88. minuta nam donosi mat priliku domaćina, no Batarilo-Čerdić sa 10-ak metra pogađa vratnicu. Na kraju domaćini slave vrlo važnu pobjedu 3:2 koja ih je još više učvrstila na sredini ljestvice s dobrom bodovnom zalihom od pratnje sa začelja. U subotu u 25. kolu naši igrači gostuju na Krku kod istoimenog trećeligaša.