BENKOVIĆ, BUBNJIĆ, BEŠLIĆ ZA TRI BODA…

Gostovanje nogometaša NK Dugo Selo u Zagrebu 20. ožujka kod NK Maksimira donijelo je prvu proljetnu pobjedu. U otvaranju utakmice gledali smo rastrganu igru na obadvije strane da bi domaćini nakon 15 minute preuzeli konce igre u svoje ruke iz čega se rađa jedna vrlo izgledna prilika kada je vratnica zaustavila vodstvo domaćina.

S druge strane naši igrači su opasno prijetili iz kontranapada i na samom kraju poluvremena u 44 minuti preko Benkovića dolaze u vodstvo nakon što se majstorski oslobodio protivničkog igrač, te s 20-ak metara pogodio za vodstvo. U nastavku susreta domaćini pojačavaju pritisak, a plod takve igre je najbolja prilika domaćina u 55 minuti kada naš golman Sušak bravuroznom intervencijom spašava gotovo siguran pogodak.

U takvoj otvorenoj igri domaćini ostavljaju dovoljno prostora našim igračima za ubojite kontranapade. Jedan od takvih je urodio plodom u 65 minuti kada Bubnjić dodavanje Batarilo-Čerdića na drugoj vratnici pretvara u vodstvo 2:0 za naše igrače. Domaći igrači bacaju sve karte na postizanje gola no bez uspjeha, čak suprotno u tom periodu naši igrači imaju još dvije izgledne poluprilike za završiti pitanje pobjednika, ali je falilo mirnoće. Ono što nisu uspijeli ranije naši igrači u samom smiraju susreta u 83 minuti izvode jednu malonogometnu akciju gdje Batarilo-Čerdić vraća na drugu vratnicu za  Bešlića kojemu nije bilo teško pospremiti loptu u gol za vodstvo 3:0 naših igrača i konačnu pobjedu.

U nepotpuno odigranom 21 kolu naši nogometaši su trenutno na 10 mjestu ljestvice III HNL zapad s 27 osvojenih bodova. U sljedećem kolu 07.04.2018 naši igrači na domaćem terenu igraju protiv NK Opatija .