NEODLUČENO U VRBOVCU

Nogometaši NK Dugo Selo su u u Vrbovcu sa istoimenim trećeligašem odigrali odgođenu prvenstvenu utakmicu 19.kola. Bio je to pravi susjedski derbi u kojem smo vidjeli sve dobro što nam nogometna igra donosi osim golova. U otvaranju utakmice gledamo rastrganih uvodnih 15 minuta nakon čega naši igrači preuzimaju inicijativu i dominaciju iz koji se rađaju izgledne prilike Mihića, Benkovića.

U 42. minuti naši igrači ostaju sa igračem manje kada Mamuza dobiva drugi žuti karton. U nastavku susreta na samom otvaranju u jednoj gužvi u našem kaznenom prostoru lopta pogađa našeg igrača u ruku i sudac pokazuje na kazneni udarac kojeg naš golman Sušak brani. Ova obrana daje krila našim igračima, pa iako brojčano slabiji naši igrači opet rade visoki presing na koji domaći igrači nemaju odgovor. U 72 minuti drugi žuti karton dobiva naš igrač Desput i naša momčad ostaju sa dva igrača manje na terenu, no međutim i pored toga naši ograči stoje odlično na terenu drže inicijativu, stvaraju stopostotnu priliku preko Bešlića čiji udarac brani domaći golman Jendriš , te u smiraj utakmice imaju još jednu izglednu situaciju za postizanje gola iz slobodnog udarca kada udarac Batarilo-Čerdića sa vrha šesnaesterca odlazi za malo pored gola i utakmica završava 0:0. Ovaj bod sa psihološkog aspekta znači puno čega je svijestan i trener Vujić koji je rekao : „ dečkima kapa do poda, pružili su 300 % , kontrolirali smo utakmicu tijekom cijelog susreta,bili smo bolji i opasniji protivnik, stvarali prilike i falio je samo taj zgoditak koji na žalost nismo postigli. Ostaje žal za neosvojena tri boda pogotovo kada ovako izdominiraš protivnika, međutim idemo dalje, prvenstvo je dugačko negdje će nam se ovakav trud i zalaganje naplatiti . „ U subotu naše igrače očekuje susret na domaćem terenu protiv NK Kurilovca bez kartoniranih Mamuze , Desputa, te od prije ozljeđenog Šarića. Očekujemo borbenu i tvrdu utakmicu i dobro izdanje naših igrača