Sava pobjedom zaključila polusezonu

1. ŽNL Istok – 6. Kolo

NK Sava 3:1 NK Turopoljac

ŠRC Sava Sop, Sop Hruščica, subota, 25. studenog, 13:30 sati

Strijelci: 1:0 – Šuk (22), 2:0 – Filipović (59), 3:0 – Šuk (75), 3:1 – Šeštok (80)

Sudac: Kristijan Kršak

Pomoćnici: Mario Stanić i Marko Čužić

Igrač utakmice: Domagoj Šuk

Crveni karton: Dejan Joveš (Sava), Ivo Berković (Turopoljac)

Posljednja dva kola prvog dijela prvenstva udaljila su Savu od čelne pozicije, ali je pobjeda protiv Turopoljca u zaostaloj utakmicu 6. kola, donekle ublažila trenutno stanje.

Vodeću momčad lige načeo je u 22. minuti Šuk, a Filipović u nastavku susreta podebljao prednost. Visokih 3:0 postavio je strijelac prvog pogotka, ujedno i povratnik u momčad nakon kraćeg pauziranja zbog ozljede. Počasni pogodak gosti su postigli preko Šeštoka, deset minuta prije isteka regularnog vremena. Kršak je tijekom utakmice podijelio pet žutih kartona. Tri Savi i dva Turopoljcu, a posegnuo je u 27. minuti i za crvenim kartonom nakon prekršaja gostiju, isključivši dvojicu igrača.

Pobjeda u zaostaloj utakmici 6. kola stigla je kao naručena. Sava je polusezonu zaključila slavljem i približila se vrhu. Turopoljac trenutno drži prvo mjesto (33 boda), dok Sava ima tri manje. Ovakvim rasporedom momčad Dražena Jambrečine zasjela bi na drugo mjesto, odmah iza Turopoljca, ali samo ako Dinamo Hidrel danas upiše poraz kod Vatrogasca. Takav je rasplet događaja manje vjerojatan, a pobjedom Hidrela, spomenuti bi zasjeo na vrh. Turopoljac bi u tom slučaju bio drugoplasirani, a Sava treća. Čini se kako će proljeće biti uzbudljivo. Trenutno četiri momčadi (tri navedene i NK Sloga) polažu prava na naslov, a na rasplet priče morat ćemo pričekati vjerojatno do samog kraja prvenstva.

NK Sava: Ištvanić (od 90. Rhadi), F. Barberić, Šuk (od 88. Habijanec), Filipović, S. Miličević, Neruda, Ivandić, Brtan, Joveš, Vuraić, Jakovljević (od 83. J. Barberić)

Trener: Dražen Jambrečina

NK Turopoljac: Zagorac, Berković, Šestok, Stuparić, Nikolić, Hajduk, Fabijančić (od 73. Martić), Paradžik (od 46. Milatović), Bušić, Lučić, Guduraš (od 19. Cavrić)

Trener: Mario Paviša