Teška utakmica protiv Rudara: OTPALA OBA STOPERA, VRATIO SE KAPETAN

3. HNL Zapad – 6. kolo

NK Dugo Selo NK Rudar

Gradski stadion, 23. rujna, 16:00

Trojica iz prve momčadi neće nastupiti protiv Rudara. Pred utakmicu s gostom koji ima samo bod više otpali su zbog crvenih kartona Grgić te stoper Filipović. Da stvar bude gora, iz momčadi je ispao i drugi stoper. Salatović je zadobio ozljedu na jučerašnjem treningu.

Stanje pred utakmicu s Rudarom ne izgleda idilično za Bračunove Plave, no povratak Mamuze zasigurno će donijeti stabilnost u momčadi i sigurnost u obrani. Tako će u bitci za petu ili čak četvrtu poziciju (ovisi u Zagrebu) stoperski dvojac činiti povratnik u dres Dugog Sela Stipe Mamuza i po vokaciji bočni igrač Magdić.

3

„Bit će teško, ali vjerujem u dečke da mogu dobiti utakmicu“ – Marko Nujić sportski direktor kluba.

Može li nova obrana zaustaviti Macana?

Ivan Macan, devetka Rudara najbolji je strijelac svoje momčadi s četiri postignuta pogotka te treći strijelac lige. Dva komada uvaljao je Jadran-Poreču u pobjedi Rudara 4:1. Druga dva pogotka zabio je u prošlom kolu na domaćem travnjaku, presudivši Segesti (2:1). Mamuza koji se tek vratio u momčad i Magdić koji prirodno nije stoper, morat će zaustaviti raspoloženog Macana koji voli zabijati duplo ili ništa.

Dva kapetana na terenu

Iako bez trojice iz prvih jedanaest, Dugo Selo i dalje ima terensku prednost te čak dvojicu kapetana. Mamuza će protiv Rudara upisati prve minute nakon ozljede zadobivene prošle sezone u 42. minuti protiv HAŠK-a na otvaranju proljetnog dijela prvenstva. Jedan kapetan u obrani osigurat će stabilnost, dok će Benković kao kapetan u odsutnosti Mamuze, dirigirati ofenzivnim dijelom Plavih.

2 1

Bodovno je Rudar u prednosti, no Dugo Selo igra na svom Gradskom stadionu uz oba kapetana na terenu koji mogu donijeti prevagu. Uz njih tu je i Martinović koji pod Bračunom počinje ostvarivati svoj potencijal, upisavši se tri puta u strijelce dosadašnjeg dijela prvenstva.