Kobna završnica: BIVŠI IGRAČ DUGOG SELA SPASIO MAKSIMIR

Gradski stadion, srijeda 9. rujna, 17:00 sati

Strijelci: Dugo Selo – Antonio Skorin (23')

Maksimir – Josip Mohač (88')

Gledatelja: 200

Suci: Mateo Čalić, Diego Biljuh, Ivan Jakičić, Matej Bezelj

Igrač utakmice: Emanuel Benković

Slabo se igralo u prvom dijelu, ali s blagom prednošću Dugoselaca koji su i zatresli mrežu Spudića u 23. Minuti. Benković mudro izbjegava zaleđe, zabija se u prostor i daje loptu za Skorina koji zabija za 1:0. U okvir je pucao Martinović, a poslije njega i Ježić nakon proigravanja raspoloženog Benkovića, ali udarac je bio preslab. Gosti su s druge strane uputili tek jedan udarac prema vratima Bagarića, koji s lakoćom brani.

Sportska sreća pomazila goste

U nastavku ipak nešto drugačija priča. Dugo Selo je zaprijetilo prema vratima Spudića te kasnije Di Cegliea koji zamjenjuje ozlijeđenog vratara, čak 7 puta, od kojih su 4 udarca zahtijevala intervenciju vratara. Pritisak na gol drugog vratara Maksimira, rezultirao je u 80' izlaskom s vrata koja je koštala goste žutog kartona i jedanaesterca. Priliku za odlazak na 2:0 samo deset minuta prije kraja susreta omogućio je Grgić. Benković preuzima loptu i zabija, no sudac poništava pogodak. Drugi puta vratar čita stranu kapetana Plavih i brani.  Grgić koji je iznudio prekršaj bio je bačen još dva puta u vatru, no oba puta nije uspio zatresti vrata gostiju. Gosti su u drugom dijelu uputili samo jedan udarac prema vratima Dugog Sela, ali dovoljan za promjenu rezultata. Bivši igrač Plavih – Josip Mohač zabio je u 88. Minuti za izjednačenje i bod  Maksimira na Gradskom stadionu.

„Ključni momenat je bilo 2:0. Kada smo zabili gol iz penala koji je sudac poništio. To je 2:0 i utakmica riješena“ – Milivoj Bračun.

Sljedeću utakmicu, Plavi igraju u subotu protiv Opatije koja ima dva boda više. Dugo Selo je trenutno drži 4. mjesto s 8 boda iz 4 utakmice, dok Opatija 10, odnosno 3 pobjede i 1 remi.

NK Dugo Selo: Bagarić, Skorin (od 79' Martić), Benković (C), Filipović, Baratilo-Čerdić, Grgić, Peretin,  Magdić, Ježić (od 70' Ivančević), Martinović (od 62' Jelić), Salatović

Trener: Milivoj Bračun

NK Vrbovec: Spudić (od 55' Di Ceglie), Ćibarić (od 65' Jung), Glasnović, Bektaši (od 89' Prpić), Totić, Puklin, Mohač, Žugaj, Kurbalić, Maloku

Trener: Goran Gajzler