Ljetna pojačanja donijela pobjedu: Martinović briljirao, Bračun ponovno nadmudrio Klarića

1. HNL Zapad – 2. kolo

NK Dugo Selo 2:0 NK Vrbovec

Gradski stadion, srijeda 30. kolovoza, 17:30 sati

Strijelci: Vlatko Martinović (15'), Mijo Baratilo-Čerdić (45')

Gledatelja: 300

Suci: Ivan Brdarević, Nikola Grgurić, Antonio Jušić, Martin Turčin

Igrač utakmice: Vlatko Martinović

„Bod na startu i to protiv Vinogradara u gostima je fantastičan uspjeh, ali on će biti potvrđen tek ako u srijedu pobijedimo Vrbovec“ – izjavio je Bračun nakon prvog kola za portal SportNews.hr.

Slavljem protiv Vrbovca stigla je potvrda, a Bračun nastavio stopostotni učinak pobjeda protiv Klarićeva Vrbovca, koji ne pronalazi pravu formulu kojom bi stao na kraj Bračunovim Plavima. U završnici prošle sezone izgubili su 2:0, a s istim rezultatom i ove se godine vraćaju u Vrbovec.

2 ispred prvog podnaslova

Vrbovec pucao po šavovima

Usprkos dva primljena pogotka, Vrbovec je uspijevao parirati domaćem sastavu u prvom dijelu, no u nastavku je popucao po šavovima. Plavi su došli u rano vodstvo iz prvog udarca u okvir preko ljetnih pojačanja. Magdić zaobilazi svog čuvara i zabija se prema desnom rubu kaznenog prostora, dodaje Martinoviću koji primiruje loptu, namješta se i trese mrežu Jendriša, dok obrana spava. Gosti su imali svoju priliku u 7. minuti, ali Bagarić odlično reagira i zaustavlja jedini udarac u okvira vrata. Rezultat je mogao podići Benković, dobivši prizemnu loptu iz slobodnjaka, ali kapetanov udarac odlazi malo pored okvira.

3 ispred drugog podnaslova

Igra gostiju podigla se ulaskom De Souze

Konačni rezultat postavio je u 45' Baratilo-Čerdić na asistenciju strijelca prvog pogotka, čime su ljetna pojačanja sudjelovala u oba pogotka. Gosti su najviše dobili ulaskom De Souze u 55. minuti koji se pokazao veoma raspoloženim. U konačnici se as s klupe našao u prilici koja je mogla ugroziti Dugo Selo te unijeti određenu dozu nervoze, ali izvrsno se snašao Bagarić. Dugoselci su nastavili prijetiti i uputili još pet udarca prema vratima Vrbovca, ali rezultat na semaforu ostao nepromijenjen.

„Zadovoljan sam rezultatom i igrom. Čestitam dečkima na zalaganju. Dali su sve od sebei potvrdili onaj bod u Vinogradaru, što nam je puno značilo. Ušli smo sada u tu seriju dvije utakmice, četiri boda. Nastavljamo dalje, idemo u Kurilovec u nedjelju i nadam se isto povoljnom rezultatu. Dobro se radi. Zahvalio bih se i publici na podršci“ – Marko Nujić, sportski direktor NK Dugo Selo.

NK Dugo Selo: Bagarić, Magdić, Peterin, Filipović, Grgić (od 92' Krajina), Ježić (od 59' Jelić), Baratilo-Čerdić, Benković, Skorin (od 71' Ivančević), Martinović, Salatović

Trener: Milivoj Bračun

NK Vrbovec: F. Jendriš, Bojčić, Ćošić, Kokot (od 64' Krizmanić), N. Jendriš, Dimović, Boroša (od 55' De Souza), Franić, Gegić (Bradić), Coralić, Pluščec

Trener: Ante Klarić