GOLIJADA U RUGVICI: DOMAĆINI SLOMILI KLOŠTAR

Zvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivna

NK Rugvica 9:0 NK Kloštar

Strijelci: Rugvica – Rašić (7'), Salatović (9'), Krapec (21'), Barišić (31'), Kriste (42'), Rajić (69', 77', 84'), Mujčić (82')

Rugvica, nedjelja 10. travnja, 16:30 sati

Suci: Bojan Čerkez, Jerko Crnčić, Zlatko Pankretić

Susret između Rugvice i Kloštra obilježila je totalna dominacija domaćina koji je srušio goste s čak devet pogodaka. Od šest udaraca u prvom dijelu, njih pet pronašlo je put do mreže, a preostala četiri stigla su na adresu Kloštra u drugoj polovici susreta. Pobjedom kod kuće Rugvica i dalje čvrsto drži drugo mjesto, a vodeća Lomnica uspjela se održati na vrhu pobijedivši NK Turopoljac (1:0).

Po prvi puta mreža Kloštra zatresla se već u 7. minuti susreta – Kriste dodaje Rajiću koji prodaje nekoliko lažnjaka obrani gostiju i dovodi Rugvicu u vodstvo. Nakon ranog pogotka, Salatović zabija u 15' iz perfektno odmjerenog slobodnog udarca s dvadesetak metara. U periodu između dva pogotka domaćina, igrači Kloštra došli su do izjednačenje, ali podignuta zastavica pomoćnog suca označila je nedozvoljenu poziciju te su Rugvičani ostali u prednosti. Na 3:0 povisuje Krapec (21') u solo prodoru duž cijele lijeve strane gostujućeg sastava i zabija u bliži kut. Točno deset minuta kasnije Tomičić iz kornera nabacuje na prvu vratnicu gdje se nalazi Barišić (31') koji povisuje na 4:0. Jedini udarac koji gostujući vratar Jerković uspijeva zaustaviti je onaj koji u 35. minuti upučuje Kriste. Osveta je uslijedila u 42' kada Kriste prolazi vratara koji izlazi na loptu te se još malo poigrava s obranom i onda zabija za konačnih 5:0 u prvom dijelu.

Ulaskom u nastavak susreta nastavljena je dominacija Rugvice. Gosti su zapucali svega tri puta u drugom dijelu, na što je Ištvanić morao samo jednom intervenirati. Prvu gol šansu u drugom dijelu imao je strijelac posljednjeg pogotka, ali vratar Kloštra baca se i brani udarac napadača Rugvice. Nastavak potopa gostujuće momčadi nastavio je Rajić (69') na asistenciju Stipića. Još jednu priliku Kriste je imao u 74' kada dobiva povratnu loptu od Rajića, ali vratar gostiju ponovo je bio na mjestu. Samo tri minute kasnije Rajić ponovo trese mrežu Kloštra, a na 8:0 povisuje kapetan Mujčić (82'). Konačnih 9:0 postavio je Rajić u 85' postigavši pritom hat-trick. Posljednju priliku na utakmici za zaokružiti rezultat na desetku imao je hitri Majić koji prolazi po lijevoj strani, a čiji udarac odlazi pored lijeve vratnice.

NK Rugvica: Ištvanić, Mujčić, Krapec, Barišić, Salatović (29'), Fišter (67'), Kuninec (58'), Rašić, Kriste, Tomičić (65'), Stanić (26')

Zamjene: Rajić (58'), Radman (67'), Stipić (29'), Štambuk (65'), Smolko, Majić (26'), Marić

Trener: Matej Golubić

NK Kloštar: Jerković, Sučević (38'), Jezerčić, Šprajček (62'), Slivar, Kosednar, Mučić (69'), Babić, Vasilj (16'), Dominko, Vidović

Zamjene: Levar, Kletečki (38'), Brdsko (62'), Novaković (69'), Ferina (16')

Trener: Igor Novaković (predstavnik kluba)