TKD klub Rugvica je u Vrbovcu 11. veljače, a pod pokroviteljstvom Općine Rugvica, Zagrebačke županije, Zajednice sportskih udruga i saveza Zagrebačke županije i Zajednice sportskih udruga Rugvica, uspješno organizirao petnaesti međunarodni turnir M-2 koji se održao u konkurenciji kadeta, juniora i seniora i najmlađi u kicku.
Ove 2017. godine obilježena su tri jubileja, uz petnaestu godinu održavanja samog turnira, TKD Rugvica obilježio je 20 godina postojanja i rada dok je 40 godinu rada u taekwondo sportu obilježio Anton Maras.
Ove godine okupili smo 504 natjecatelja iz 8 država i 69 klubova. Iz drugih država stigla su 24 kluba, a 45 ih je bilo iz Hrvatske. Ugostili smo ekipe i klubove iz: Italije, Njemačke, Mađarske, Slovenije, Bugarske, Bosne i Hercegovine, Srbije.
Na svečanom otvorenju bili su nazočni: Pročelnik upravnog odjela za gospodarstvo Zagrebačke Županije Damir Fašaić koji je natjecanje i otvorio, načelnik Općine Rugvice Mato Čičak, delegat HTS-a Boris Makarun, dopredsjednik Hrvatski Taekwondo Saveza Franjo Prot, glavni tajnik Hrvatskog Taekwondo Saveza Ivan Radoš i predsjednik Zajednice sportskih udruga općine Rugvica Robert Munđer.
U sveukupnom poretku prvo mjesto pripalo je Taekwondo Klubu Rugvica.
TKD KLUB “RUGVICA” nastupio je sa 21 natjecateljem u borbama i 22 u kicku i osvojili su 28 medalja od čega 10 zlatnih, 6 srebrenih i 12 brončanih medalja, u ukupnom poretku zauzeo je 1 mjesto.
U pojedinačnim nastupima medalje su osvojili:
BORBE:
- Ivan Šapina - 1. MJ. + 80 kg
- MarijaPavić - 1. MJ. - 68 kg
- ElenaPiljić - 1. MJ. + 51 kg
- Marino Matić - 1. MJ. - 27 kg
- MarioZekić - 1. MJ. - 80 kg
- Vanesa Suljkanović - 2. MJ. - 43 kg
- Erika Betzler - 2. MJ. - 37 kg
- Nikola Ugarković - 3. MJ. - 33 kg
- Stjepan N. Katić - 3. MJ. - 33 kg
- Mia Vernik - 3. MJ. - 33 kg
- Petra Matijević - 3. MJ. - 57 kg
- Laura Suljkanović - 3. MJ. - 36 kg
- Dora Jazvić - 3. MJ. - 33 kg
KIK: - AnaKolundžić - 1. MJ.
- Andrej Vernik - 1. MJ.
- Šimun Marić - 1. MJ.
- Ana Matijević - 1. MJ.
- Vincek Dario - 1. MJ.
- Fran Šimunović - 2. MJ.
- LukasDujić - 2. MJ.
- Glavaš Mara - 2. MJ.
- Matej Matić - 2. MJ.
- Hana Zrilić - 2. MJ.
- Vanesa Suljkanović - 3. MJ.
- Iva Žugćić - 3. MJ.
- Laura Poslon - 3. MJ.
- Matej Šapina - 3. MJ.
- Klara Matačić - 3. MJ.
- Marin Majsec - 3. MJ.
- Toni Živković - 3. MJ.
- Mijo Belak - 3. MJ.
- Erika Betzler - 3. MJ.
Sveukupniporedak:
- mjesto TaekwondoKlub Rugvica
- mjesto TaekwondoKlub Velika Gorica
- mjesto TaekwondoKlub Jastreb Zagreb.
- mjesto TaekwondoKlub Elite Zagreb
- mjesto TaekwondoKlub KBK Maribor
- mjesto TaekwondoKlubBanija Pandas Karlovac
- mjesto TaekwondoKlub Omega Bjelovar
- mjesto TaekwondoKlubPantera Zagreb
- mjesto TaekwondoKlubu TEAM Slovenija
- mjesto Taekwondo Klub Sušak Rijeka
Sveukupno Kick:
- mjesto Taekwondo klub Rugvica
- mjesto TaekwondoKlubuKneževi Vinogradi
- mjesto Taekwondoklub Lokomotiva Zagreb
EKIPNO:
15. International Taekwondo Championship M2 | ||||||
11.02.2017. | ||||||
KADETi | SVEUKUPNO KADETI | |||||
No | Tim | Points | No | Tim | Points | |
1 | ELITE ZAGREB | 38 | 1 | VELIKA GORICA | 58 | |
2 | KBK MARIBOR | 38 | 1 | KBK MARIBOR | 54 | |
3 | TEAM SLOVENIA | 38 | 3 | RUGVICA | 54 | |
4 | PANTERA ZAGREB | 30 | 4 | OMEGA BJELOVAR | 49 | |
5 | JASTEB ZAGREB | 28 | 5 | BANIJA PANDAS KARLOVAC | 48 | |
6 | VELIKA GORICA | 25 | 6 | PANTERA ZAGREB | 43 | |
MLAĐI KADETI | ||||||
No | Tim | Points | ||||
1 | RUGVICA | 39 | ||||
2 | OMEGA BJELOVAR | 38 | ||||
3 | BANIJA PANDAS KARLOVAC | 34 | ||||
4 | VELIKA GORICA | 33 | ||||
5 | SPIRITUS ZAGREB | 31 | ||||
6 | BISTRA | 19 | ||||
JUNIORI | ||||||
No | Tim | Points | ||||
1 | JASTREB ZAGREB | 24 | ||||
2 | ORIENT SLOVENIJA | 23 | ||||
3 | CENTAR STUTTGART | 22 | ||||
4 | VELIKA GORICA | 20 | ||||
5 | SUŠAK RIJEKA | 18 | ||||
6 | FOX BJELOVAR | 17 | ||||
SENIORi | ||||||
No | Tim | Points | ||||
1 | ELITE ZAGREB | 28 | ||||
2 | RUGVICA | 21 | ||||
2 | FORTECA KORČULA | 17 | ||||
4 | BANIJA PANDAS KARLOVAC | 16 | ||||
5 | CASPER ZAGREB | 13 | ||||
Predsjednik Organizacijskog odbora:
Darko Hrdan