15. MEĐUNARODNO TAEKWONDO NATJECANJE M-2: U sveukupnom poretku prvo mjesto Taekwondo klubu Rugvica

TKD klub Rugvica je u Vrbovcu 11. veljače, a pod pokroviteljstvom Općine Rugvica, Zagrebačke županije, Zajednice sportskih udruga i saveza Zagrebačke županije i Zajednice sportskih udruga Rugvica, uspješno organizirao petnaesti međunarodni turnir M-2 koji se održao u konkurenciji kadeta, juniora i seniora i najmlađi u kicku.

Ove 2017. godine obilježena su tri jubileja, uz petnaestu godinu održavanja samog turnira, TKD Rugvica obilježio je 20 godina postojanja i rada dok je 40 godinu rada u taekwondo sportu obilježio Anton Maras.

Ove godine okupili smo 504 natjecatelja iz 8 država i 69 klubova. Iz drugih država stigla su 24 kluba, a 45 ih je bilo iz Hrvatske. Ugostili smo ekipe i klubove iz: Italije, Njemačke, Mađarske, Slovenije, Bugarske, Bosne i Hercegovine, Srbije.

Na svečanom otvorenju bili su nazočni: Pročelnik upravnog odjela za gospodarstvo Zagrebačke Županije Damir Fašaić koji je natjecanje i otvorio,  načelnik Općine Rugvice Mato Čičak, delegat HTS-a Boris Makarun,  dopredsjednik Hrvatski Taekwondo Saveza Franjo Prot, glavni tajnik Hrvatskog Taekwondo Saveza Ivan Radoš i predsjednik Zajednice sportskih udruga općine Rugvica Robert Munđer.

U sveukupnom poretku prvo mjesto pripalo je Taekwondo Klubu Rugvica.

TKD KLUB “RUGVICA” nastupio je sa 21 natjecateljem u borbama i 22 u kicku i osvojili su 28 medalja od čega 10 zlatnih, 6 srebrenih i 12 brončanih medalja, u ukupnom poretku zauzeo je 1 mjesto.

U pojedinačnim nastupima medalje su osvojili:

BORBE:          

- Ivan    Šapina             - 1. MJ. +  80 kg

- MarijaPavić               - 1. MJ. -  68 kg 

- ElenaPiljić                            - 1. MJ. + 51 kg

- Marino Matić              - 1. MJ. -  27 kg

- MarioZekić                - 1. MJ. -  80 kg

- Vanesa Suljkanović    - 2. MJ. -  43 kg

- Erika Betzler              - 2. MJ. -  37 kg

- Nikola Ugarković                   - 3. MJ. -  33 kg

- Stjepan N. Katić                     - 3. MJ. -  33 kg

- Mia Vernik                              - 3. MJ. -  33 kg 

- Petra Matijević                       - 3. MJ. -  57 kg

- Laura Suljkanović       - 3. MJ. -  36 kg

- Dora Jazvić               - 3. MJ. -  33 kg

KIK:                 - AnaKolundžić            - 1. MJ.

- Andrej Vernik             - 1. MJ.

- Šimun Marić               - 1. MJ.

- Ana Matijević             - 1. MJ.

- Vincek Dario              - 1. MJ.

- Fran Šimunović                      - 2. MJ.

- LukasDujić                - 2. MJ.

- Glavaš Mara              - 2. MJ.

- Matej Matić                - 2. MJ.

- Hana Zrilić                             - 2. MJ.

- Vanesa Suljkanović    - 3. MJ.

- Iva Žugćić                             - 3. MJ.

- Laura Poslon             - 3. MJ.

- Matej Šapina              - 3. MJ.

- Klara Matačić             - 3. MJ.

- Marin Majsec             - 3. MJ.

- Toni Živković             - 3. MJ.

- Mijo Belak                             - 3. MJ.

- Erika Betzler              - 3. MJ.

Sveukupniporedak:

  1. mjesto TaekwondoKlub Rugvica
  2. mjesto TaekwondoKlub Velika Gorica
  3. mjesto TaekwondoKlub Jastreb Zagreb.
  4. mjesto TaekwondoKlub Elite Zagreb
  5. mjesto TaekwondoKlub KBK Maribor
  6. mjesto TaekwondoKlubBanija Pandas Karlovac
  7. mjesto TaekwondoKlub Omega Bjelovar
  8. mjesto TaekwondoKlubPantera Zagreb
  9. mjesto TaekwondoKlubu TEAM Slovenija
  1. mjesto Taekwondo Klub Sušak Rijeka

Sveukupno Kick:

  1. mjesto Taekwondo klub Rugvica
  2. mjesto TaekwondoKlubuKneževi Vinogradi
  3. mjesto Taekwondoklub Lokomotiva Zagreb    

EKIPNO:

15. International Taekwondo Championship M2
11.02.2017.
KADETi   SVEUKUPNO KADETI
No Tim Points   No Tim Points
1 ELITE ZAGREB 38   1 VELIKA GORICA 58
2 KBK MARIBOR 38   1 KBK MARIBOR 54
3 TEAM SLOVENIA 38   3 RUGVICA 54
4 PANTERA ZAGREB 30   4 OMEGA BJELOVAR 49
5 JASTEB ZAGREB 28   5 BANIJA PANDAS KARLOVAC 48
6 VELIKA GORICA 25   6 PANTERA ZAGREB 43
               
MLAĐI KADETI        
No Tim Points        
1 RUGVICA 39        
2 OMEGA BJELOVAR 38        
3 BANIJA PANDAS KARLOVAC 34        
4 VELIKA GORICA 33        
5 SPIRITUS ZAGREB 31        
6 BISTRA 19        
             
JUNIORI    
No Tim Points        
1 JASTREB ZAGREB 24        
2 ORIENT SLOVENIJA 23        
3 CENTAR STUTTGART 22        
4 VELIKA GORICA 20        
5 SUŠAK  RIJEKA 18        
6 FOX BJELOVAR 17        
             
SENIORi        
No Tim Points        
1 ELITE ZAGREB 28        
2 RUGVICA 21        
2 FORTECA KORČULA 17        
4 BANIJA PANDAS KARLOVAC 16        
5 CASPER ZAGREB 13        
             

Predsjednik Organizacijskog odbora:

Darko Hrdan

tkd1 tkd2 tkd3 tkd4 tk rugvica 5